• Avatar 5

  • Knock at the Cabin

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Lightyear

  • Crimes of the Future

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Men

    ½

  • Jackass 4.5

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★½

  • Firestarter

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Choose or Die

    ½

  • Moon Knight

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

  • The Bubble

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Boys Presents: Diabolical

  • 2022 Oscar Nominated Short Films: Animation

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • The Super Bob Einstein Movie

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

  • Hawkeye

    ★½

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Tear Along the Dotted Line

  • Sing 2

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

    ★★

  • Robin Robin

  • Injustice

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • The Black Phone

    ★★

  • Seal Team

  • The Tragedy of Macbeth

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Elder

    ★★

  • The Village Bride

  • Akakiri

  • T0-B1

    ★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Twins