Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

2011
×
½
Read prior review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2020
×
Edit this entry  
08
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★
Read prior review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
Read the review Edit this entry  
15
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1923
×
Edit this entry  
09
Ambulance

Ambulance

2022
×
Edit this entry  
09
Wings

Wings

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Watchmen

Watchmen

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Edit this entry  
21
Star Wars: Clone Wars

Star Wars: Clone Wars

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
Read prior review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Bath House

Bath House

2014
×
Edit this entry  
27
2022 Oscar Nominated Short Films- Animated

2022 Oscar Nominated Short Films- Animated

2022
×
Edit this entry  
27
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Bestia

Bestia

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
Edit this entry  
26
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
25
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
25
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
Edit this entry  
25
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
Edit this entry