Sort by

Michael has logged 56 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fireworks Wednesday

Fireworks Wednesday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Host

The Host

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Legend of Leigh Bowery

The Legend of Leigh Bowery

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Interior. Leather Bar.

Interior. Leather Bar.

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Submerge

Submerge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Struck by Lightning

Struck by Lightning

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster Pies

Monster Pies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joshua Tree, 1951: A Portrait of James Dean

Joshua Tree, 1951: A Portrait of James Dean

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Map for a Talk

A Map for a Talk

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
My Best Day

My Best Day

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bye Bye Blondie

Bye Bye Blondie

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Queens! Destiny of Dance

Queens! Destiny of Dance

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Peaches Does Herself

Peaches Does Herself

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Liar's Autobiography: The Untrue Story of Monty Python's Graham Chapman

A Liar's Autobiography: The Untrue Story of Monty Python's Graham Chapman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Speechless

Speechless

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beyond the Walls

Beyond the Walls

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zenne Dancer

Zenne Dancer

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mixed Kebab

Mixed Kebab

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mosquita y Mari

Mosquita y Mari

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Angels of Sex

Angels of Sex

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Remington and the Curse of the Zombadings

Remington and the Curse of the Zombadings

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Funkytown

Funkytown

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
About Cherry

About Cherry

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Turning

Turning

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Intersexion

Intersexion

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sexual Tension: Volatile

Sexual Tension: Volatile

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Out in the Dark

Out in the Dark

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Four

Four

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Men

The Invisible Men

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Les Invisibles

Les Invisibles

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Call Me Kuchu

Call Me Kuchu

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fourplay

Fourplay

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stud Life

Stud Life

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
North Sea Texas

North Sea Texas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gayby

Gayby

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cruising

Cruising

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
In the House

In the House

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Something in the Air

Something in the Air

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Want Your Love

I Want Your Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
What's in a Name

What's in a Name

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Camille Rewinds

Camille Rewinds

2012
×
★★
Read the review Edit this entry