Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
Read the review Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Go

Go

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry