sela has logged 37 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
31
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry