sela has logged 29 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
15
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Take the 10

Take the 10

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry