sela has logged 23 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
Read the review Edit this entry  
19
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
Read the review Edit this entry  
15
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★½
Edit this entry  
11
Moon

Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★
Read the review Edit this entry