Sort by

sela has logged 164 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Allegiant

Allegiant

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
Edit this entry  
28
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry