sela has logged 14 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
Edit this entry  
25
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
Edit this entry  
18
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snowden

Snowden

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry