• Encanto

    ★★

  • Photocopier

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Good on Paper

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Ride or Die

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Stand by Me Doraemon 2

    ★★★

  • Midnight at the Magnolia

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • The Divine Fury

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★

  • Midsommar

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • The Perfect Date

    ½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Aruna & Her Palate

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Brother of the Year

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★★

  • Why Him?

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • My Best Friend's Wedding

    ½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Kid from the Big Apple

  • May Who?

    ★★★½

  • The Final Girls

    ★★★

  • The Last: Naruto the Movie

    ★★★★

  • Love, Rosie

    ★★½

  • Her

    ★★★½

  • The Garden of Words

    ★★½

  • Pee Mak Phrakanong

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Brave

    ★★★★★

  • Easy A

    ★★★½

  • Colorful

    ★★★★½

  • Flipped

    ★★★★★

  • The Girl Who Leapt Through Time

    ★★★★

  • The Perfect Man

    ★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • The Cat Returns

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Cardcaptor Sakura: The Sealed Card

    ★★★★

  • Notting Hill

    ★★★★

  • Only Yesterday

    ★★★★

  • Castle in the Sky

    ★★★