• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • Morbius

  • The Bubble

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★★

  • Marry Me

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • West Side Story

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Kate

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★★½

  • Werewolves Within

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Fallout

  • Cherry

  • Allen v. Farrow

  • Space Sweepers

    ★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wish You

    ★★★

  • Monster Family 2

    ★½

  • News of the World

    ★★½