• Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • Pirates

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Mainstream

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★