• Waiting for the Results (or My Decaying Mind In Pre-Quarantine)

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★

  • What Does the Light Do?

    ★½

  • Artemis Fowl

    ★★½

  • Scoob!

    ★★★½

  • Capone

    ★★½

  • Pride and Prejudice - A New Musical

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★½

  • The Call of the Wild

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★

  • Now You See Me... - Part 2

    ½

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ½

  • Uncut Gems

    ★½

  • Midsommar

    ½

  • Now You See Me... - Part 1

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ½

  • Meme

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

    ½

  • It

    ½

  • The Emoji Movie

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Silence

  • Hail, Caesar!

    ★½

  • Norm of the North

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • The Hateful Eight

    ½

  • Shark Exorcist

    ★★★★½

  • Smosh: The Movie

    ★★½

  • Paul Blart: Mall Cop 2

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ½

  • Gone Girl

    ½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Whiplash

    ★½

  • Frog Kingdom

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • A Talking Cat!?!

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★½

  • Django Unchained

    ★★

  • FRED 3: Camp Fred

    ★★★½

  • Foodfight!

    ★★★★½

  • Fred 2: Night of the Living Fred

    ★★★½

  • Hugo

  • FRED: The Movie

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★½

  • Inception

    ★★★

  • The Last Airbender

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★

  • (500) Days of Summer

    ½

  • Inglourious Basterds

    ★★