• Hustle

    ★★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • The Novice

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Dig

    ★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • The Decline

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Spree

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½