Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Shame

Shame

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Divergent

Divergent

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Matilda

Matilda

1996
×
★★½
Edit this entry  
15
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
Edit this entry  
01
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Predator 2

Predator 2

1990
×
★½
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
Edit this entry  
20
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
Edit this entry  
09
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry