• The Batman

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★

  • JCVD's Day Out

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • The Other Side of Heaven 2: Fire of Faith

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Three Kingdoms - OverSimplified

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • The Cold War - OverSimplified

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Emu War - OverSimplified

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The American Revolution - OverSimplified

    ★★★★

  • Bert Kreischer: Secret Time

    ★★★

  • Shayne Smith: Prison for Wizards

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The War That Changed The English Language - OverSimplified

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • WW2 - OverSimplified

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★

  • Bright

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Football War - OverSimplified

    ★★★½