Sort by

wariomolf has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Lord Fauntleroy

Little Lord Fauntleroy

1980
×
Read the review Edit this entry  
24
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
Edit this entry  
23
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Cowspiracy: The Sustainability Secret

Cowspiracy: The Sustainability Secret

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry