Sort by
  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Bright

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Rise of the Footsoldier 3

    ★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • Geostorm

    ½

  • The Babysitter

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★

  • Spielberg

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★★★

  • 1922

    ★★★½

  • Cherry Pop

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • The Vault

    ★★★½

  • Silk Road: Drugs, Death and the Dark Web

    ★★★½

  • American Made

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • London Heist

  • OtherLife

    ★★★

  • My Name Is Lenny

    ★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★★

  • Cars 3

    ★★★½

  • The Mummy

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Snatched

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • The Circle

  • Whitney: Can I Be Me

    ★★★

  • Get Me Roger Stone

    ★★★★

  • Cardboard Gangsters

    ★★★

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ★★★★

  • Sand Castle

    ★★★½

  • The Hatton Garden Job

    ★★

  • CHiPS

    ★★★

  • Life

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Becoming Bond

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Security

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Cage Dive

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • The Bar

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • Trumped: Inside the Greatest Political Upset of All Time

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Nobody Speak: Trials of the Free Press

    ★★★

  • Alone

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Bad Day for the Cut

    ★★★★

  • XX

    ★½

  • Bushwick

    ★★★½

  • Berlin Syndrome

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • The Climb

    ★★★★½

  • Sleepless

    ★★

  • The Bye Bye Man

    ★★★

  • Live by Night

    ★★

  • Passengers

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • The Great Wall

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★