• The Hands of an Elder

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Maria

    ★★½

  • Martyrs Lane

    ★★★

  • When I Consume You

    ★★★½

  • Don't Say Its Name

    ★★

  • #Blue_Whale

    ★½

  • Glasshouse

    ★★½

  • You Can't Kill Meme

    ★★★★

  • The Righteous

    ★★★

  • Hellbender

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Ida Red

    ★★★

  • Baby, Don’t Cry

    ★★★

  • Baby Money

    ★★★

  • Giving Birth to a Butterfly

    ★½

  • Ghosting Gloria

    ★★½

  • Mad God

    ★★★★½

  • Vulnerability

    ★★½

  • Brain Freeze

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Satoshi Kon: The Illusionist

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Agnes

    ★★★½

  • Ultrasound

    ★★½

  • F9

    ★★

  • All the Moons

    ★★

  • Remain In Twilight

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Deux soeurs

    ★★★

  • Lucie

    ★★★★

  • Operation Luchador

    ★★★

  • The Tower of Silence

    ★★★½

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★

  • Douleurs de travail

    ★★★

  • De terres à terre

    ★★★½

  • Sugo Jugu

    ★★½

  • Hotel Poseidon

    ★★★

  • Big Giant Wave

    ★★★½

  • Straight to VHS

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Paul Dood’s Deadly Lunch Break

    ★★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★½

  • Dreams on Fire

    ★★★

  • Sexual Drive

    ★★★

  • King Car

    ★★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Mother Schmuckers

    ★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★

  • Les sandales blanches

    ★★½

  • The Sadness

    ★★★

  • Hold Me Back

    ★★★½

  • Sòl

    ★★★

  • Josée

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Underground

    ★★★

  • On The Third Day

    ★★

  • Midnight in a Perfect World

    ★★★

  • La roue tourne

    ★★★½

  • CHSLD, mon amour

    ★★★½

  • One Second Champion

    ★★★

  • The Blue House

  • Six Pieces in Stargazer Album

    ★★★

  • Hand Rolled Cigarette

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • The Grocer's Son, the Mayor, the Village and the World

    ★★★

  • Métamorphoses

    ★★★

  • Mazzarello

    ★★½

  • Peugeot pulmonaire

    ★★★½