WarMMachine has logged 239 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Leto

Leto

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heimat Is a Space in Time

Heimat Is a Space in Time

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
State Funeral

State Funeral

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sami Blood

Sami Blood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roi Soleil

Roi Soleil

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Russian Youth

A Russian Youth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aren't You Happy?

Aren't You Happy?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mad Dog & The Butcher - The Lasts Villains

Mad Dog & The Butcher - The Lasts Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whoever Dies, Dies in Pain

Whoever Dies, Dies in Pain

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Suns

Dark Suns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Antigone

Antigone

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Just Don't Think I'll Scream

Just Don't Think I'll Scream

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sick Girl

Sick Girl

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fair Haired Child

The Fair Haired Child

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Deer Woman

Deer Woman

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
Read the review Edit this entry  
16
Irving Park

Irving Park

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fisting Club: Episode 1

Fisting Club: Episode 1

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mom + Mom

Mom + Mom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Papicha

Papicha

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
History Lessons

History Lessons

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dyke Jails

Dyke Jails

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Billie and Emma

Billie and Emma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sidney & Friends

Sidney & Friends

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Today Match at 3

Today Match at 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dicktatorship

Dicktatorship

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Apocalypse After

Apocalypse After

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Claire l'hiver

Claire l'hiver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Half Dream

Half Dream

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Symphony of a City

Symphony of a City

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Home Stories

Home Stories

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pearls of the Deep

Pearls of the Deep

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Steel Mill Cafe

The Steel Mill Cafe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Where to?

Where to?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry