Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moloch

Moloch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Solaris

Solaris

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bull

Bull

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
American Made

American Made

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Moneyball

Moneyball

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★½
Edit this entry  
14
May

May

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Devs

Devs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustle

Hustle

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fashionista

Fashionista

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Image

Image

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Tetro

Tetro

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Exit

No Exit

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Wasted!

Wasted!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thursday

Thursday

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Alles op Tafel

Alles op Tafel

2021
×
Edit this entry  
03
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Hotel Poseidon

Hotel Poseidon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry