RSS feed for W ∀ R R E N

W ∀ R R E N has logged 72 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw: The Final Chapter

Saw: The Final Chapter

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw V

Saw V

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blinky™

Blinky™

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Perfect Husband

The Perfect Husband

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You're Next

You're Next

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Splatter

Splatter

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lily and Jim

Lily and Jim

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry