RSS feed for Mohammad
  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ½

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Coco

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I Love You, Daddy

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Loveless

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Square

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Lucky

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★

  • On Body and Soul

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • Goodbye Berlin

    ★★★★½

  • Blue Jay

    ★★★★

  • A Monster Calls

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Jim Jefferies: Freedumb

    ★★★★

  • The Salesman

    ½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Eddie the Eagle

    ★★★