RSS feed for Mohammad
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Edit this entry  
22
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
Edit this entry  
09
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kes

Kes

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
Edit this entry  
21
Metalhead

Metalhead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
½
Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★½
Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry