Sort by

Will has logged 538 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Snap Me

Snap Me

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry