Sort by

Will has logged 38 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
13
INEXPLICITUS

INEXPLICITUS

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry