Sort by
  • Falling for Christmas

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • The U.S. and the Holocaust

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Blonde

    ★★

  • Look Both Ways

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★★½

  • Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Benjamin Franklin

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • On Memory

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Attica

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Day of Rage: How Trump Supporters Took the U.S. Capitol

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Streetwise Revisited: Rat

    ★★★½

  • Takeover

    ★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★½

  • The Facility

    ★★½

  • American Traitor: The Trial of Axis Sally

    ★★

  • Cruella

    ★★★★