Joshua Arispe has logged 469 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
On the Riviera

On the Riviera

1951
×
★★½
Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anand

Anand

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Abuela Grillo

Abuela Grillo

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Mangrove

Mangrove

2020
×
Read prior review Edit this entry  
19
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
Edit this entry  
18
Mangrove

Mangrove

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★
Edit this entry  
15
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marona's Fantastic Tale

Marona's Fantastic Tale

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★½
Edit this entry  
11
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry