Sort by

Joshua Arispe has logged 301 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Forbidden Orange

A Forbidden Orange

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
Edit this entry  
17
Azor

Azor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Edit this entry  
22
Finch

Finch

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Edvard Munch

Edvard Munch

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry