aurea has logged 652 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
Edit this entry  
28
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
Edit this entry  
28
WWE Money in the Bank 2010

WWE Money in the Bank 2010

2010
×
Edit this entry  
27
American Dreams (Lost And Found)

American Dreams (Lost And Found)

1984
×
Edit this entry  
27
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
Edit this entry  
27
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Edit this entry  
26
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read prior review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
Edit this entry  
24
WWE Fatal 4-Way 2010

WWE Fatal 4-Way 2010

2010
×
Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantasia

Fantasia

1940
×
Edit this entry  
21
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
Edit this entry  
19
Back to School

Back to School

1986
×
Edit this entry  
17
Brüno

Brüno

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
The Dictator

The Dictator

2012
×
Edit this entry  
15
WWE Wrestlemania 26

WWE Wrestlemania 26

2010
×
Edit this entry  
14
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Noblest Strive

Noblest Strive

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
Read the review Edit this entry  
09
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
Edit this entry  
08
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
Edit this entry  
06
The Gods Must Be Crazy

The Gods Must Be Crazy

1980
×
Edit this entry  
05
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
04
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Edit this entry  
01
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
Read prior review Edit this entry  
01
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
Edit this entry  
30
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Edit this entry  
30
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
Edit this entry  
30
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Edit this entry  
30
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Terrifying Girls' High School: Lynch Law Classroom

Terrifying Girls' High School: Lynch Law Classroom

1973
×
Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

1981
×
Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

2013
×
Edit this entry