aurea has logged 37 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
Edit this entry  
28
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Plague Dogs

The Plague Dogs

1982
×
Edit this entry  
26
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
They Live

They Live

1988
×
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
23
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
Read prior review Edit this entry  
21
Real Genius

Real Genius

1985
×
Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
Edit this entry  
20
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
Read prior review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Verdict

The Verdict

1982
×
Edit this entry  
17
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
Edit this entry  
16
Spy

Spy

2015
×
Edit this entry  
14
Gerry

Gerry

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Capone

Capone

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
Read prior review Edit this entry  
12
Isolation

Isolation

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Vincent Gallo as Flying Christ

Vincent Gallo as Flying Christ

1981
×
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Read prior review Edit this entry  
08
Wintergartenprogramm

Wintergartenprogramm

1895
×
Edit this entry  
08
Nothing

Nothing

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
Read prior review Edit this entry  
07
Gummo

Gummo

1997
×
Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
Edit this entry  
06
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
Cockfighter

Cockfighter

1974
×
Edit this entry  
02
The Red Spectacles

The Red Spectacles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry