• Joker

    ★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

  • La La Land

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Martian

  • The Witch

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★

  • Dead Snow 2: Red vs. Dead

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The World's End

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★★

  • Lincoln

    ★★★½

  • Cockneys vs Zombies

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • K-ON! The Movie

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Rango

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • The Disappearance of Haruhi Suzumiya

    ★★★★★

  • Exit Through the Gift Shop

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Zombieland

  • District 9

    ★★★★½

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Melancholy of Haruhi Suzumiya

    ★★★★

  • Watchmen

  • Mary and Max

    ★★★★

  • Dead Snow

    ★★½

  • Cloverfield

    ★★★★

  • Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • Children of Men

    ★★★★

  • This Is England

    ★★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★

  • Land of the Dead

    ★½

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★