Carl has logged 32 entries for films during June 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jack and the Beanstalk

Jack and the Beanstalk

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Far Off Place

A Far Off Place

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Good Shepherd

The Good Shepherd

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★½
Edit this entry  
23
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tomme tønner

Tomme tønner

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Intruders

Intruders

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Cabin by the Lake

Cabin by the Lake

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pact

The Pact

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stuart: A Life Backwards

Stuart: A Life Backwards

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anguish

Anguish

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Square

The Square

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dracula

Dracula

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
One Direction: Up All Night - The Live Tour

One Direction: Up All Night - The Live Tour

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry