Reed has logged 35 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wildflower

Wildflower

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
20
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ari Shaffir: Double Negative

Ari Shaffir: Double Negative

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Sacrifice

Sacrifice

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Return to Sender

Return to Sender

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Unearthed & Untold: The Path to Pet Sematary

Unearthed & Untold: The Path to Pet Sematary

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Extinction

Extinction

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
David Blaine: Street Magic

David Blaine: Street Magic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Shack

The Shack

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Great Gilly Hopkins

The Great Gilly Hopkins

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Woodlawn

Woodlawn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tom Segura: Mostly Stories

Tom Segura: Mostly Stories

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ram Dass, Going Home

Ram Dass, Going Home

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★★
Edit this entry