Sort by

Reed has logged 314 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Unlikely Angel

Unlikely Angel

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Christmas Star

The Christmas Star

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Santa and the Three Bears

Santa and the Three Bears

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

1977
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Leprechauns' Christmas Gold

The Leprechauns' Christmas Gold

1981
×
★★½
Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Rudolph and Frosty's Christmas in July

Rudolph and Frosty's Christmas in July

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
'Twas the Night Before Christmas

'Twas the Night Before Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
13
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frosty's Winter Wonderland

Frosty's Winter Wonderland

1976
×
★★★½
Edit this entry  
13
J.T.

J.T.

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mr. Krueger's Christmas

Mr. Krueger's Christmas

1980
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pinocchio's Christmas

Pinocchio's Christmas

1980
×
★★★
Edit this entry  
10
The First Christmas: The Story of the First Christmas Snow

The First Christmas: The Story of the First Christmas Snow

1975
×
★★★½
Edit this entry  
08
Amahl and the Night Visitors

Amahl and the Night Visitors

1955
×
★★★★
Edit this entry  
08
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Holly and the Ivy

The Holly and the Ivy

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Great Rupert

The Great Rupert

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hearts in Atlantis

Hearts in Atlantis

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Big Business

Big Business

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Insects' Christmas

The Insects' Christmas

1913
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Parish Priest's Christmas

The Parish Priest's Christmas

1906
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★★
Edit this entry