Michael has logged 179 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story Live!

A Christmas Story Live!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Simpler Times

Simpler Times

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Return of the Jeni

Return of the Jeni

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Tomorrow Night

Tomorrow Night

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Henry Rollins: Henry Rollins Goes To London

Henry Rollins: Henry Rollins Goes To London

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dean

Dean

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Helter Skelter

Helter Skelter

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Strangeland

Strangeland

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amy Schumer Presents Mark Normand: Don't Be Yourself

Amy Schumer Presents Mark Normand: Don't Be Yourself

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Aries Spears: Comedy Blueprint

Aries Spears: Comedy Blueprint

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nature Boy

Nature Boy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alan Partridge's Scissored Isle

Alan Partridge's Scissored Isle

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Andy Richter's Home for the Holidays

Andy Richter's Home for the Holidays

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Thank You, Del: The Story of the Del Close Marathon

Thank You, Del: The Story of the Del Close Marathon

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
The Pistol Shrimps

The Pistol Shrimps

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
ADD Presents: Tyree Elaine

ADD Presents: Tyree Elaine

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
ADD Presents: Robert Powell

ADD Presents: Robert Powell

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Dan Levy: Lion

Dan Levy: Lion

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Joe Matarese: Medicated

Joe Matarese: Medicated

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gina Yashere: Ticking Boxes

Gina Yashere: Ticking Boxes

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Lachlan Patterson: Live at Venice Beach

Lachlan Patterson: Live at Venice Beach

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Mo Mandel: Negative Reinforcement

Mo Mandel: Negative Reinforcement

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Sasheer Zamata: Pizza Mind

Sasheer Zamata: Pizza Mind

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Adam Newman: Fuzzies

Adam Newman: Fuzzies

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fahim Anwar: There's No Business Like Show Business

Fahim Anwar: There's No Business Like Show Business

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ian Harvie: May the Best Cock Win

Ian Harvie: May the Best Cock Win

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Joey Coco Diaz: Sociably UnAcceptable

Joey Coco Diaz: Sociably UnAcceptable

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Nick Di Paolo: Inflammatory

Nick Di Paolo: Inflammatory

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Janeane Garofalo: If I May

Janeane Garofalo: If I May

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Nick Thune: Good Guy

Nick Thune: Good Guy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Brian Posehn: Posehn 25x2

Brian Posehn: Posehn 25x2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Brian Posehn: Criminally Posehn

Brian Posehn: Criminally Posehn

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Rory Scovel: The Charleston Special

Rory Scovel: The Charleston Special

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Brent Weinbach: Appealing to the Mainstream

Brent Weinbach: Appealing to the Mainstream

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Doug Stanhope: No Place Like Home

Doug Stanhope: No Place Like Home

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Doug Stanhope: The Comedians' Comedian's Comedians

Doug Stanhope: The Comedians' Comedian's Comedians

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Matt Besser: Besser Breaks The Record

Matt Besser: Besser Breaks The Record

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jena Friedman: American Cunt

Jena Friedman: American Cunt

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cameron Esposito: Marriage Material

Cameron Esposito: Marriage Material

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry