Michael has logged 14 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Henry Rollins: Talking From The Box

Henry Rollins: Talking From The Box

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Static

Static

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Leaf

Leaf

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Officer Downe

Officer Downe

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Be Somebody… or Be Somebody's Fool!

Be Somebody… or Be Somebody's Fool!

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Have a Moneymaking Garage Sale

How to Have a Moneymaking Garage Sale

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Splinter

Splinter

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry