• Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • I May Destroy You

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Quantum of Solace

    ★★

  • The Holiday

    ★★★★

  • Apocalypto

  • Casino Royale

    ★★★½

  • V for Vendetta

    ★★★½

  • Rent

    ★★★

  • Mean Girls

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★½

  • Love Actually

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Rush Hour 2

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Notting Hill

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★★½

  • The Prince of Egypt

    ★★★★½

  • Rush Hour

    ★★★

  • Cowboy Bebop

    ★★★★★

  • Hercules

    ★★★★★

  • The Hunchback of Notre Dame

    ★★★★

  • The Craft

    ★★★½

  • Bad Boys

    ★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★