Cheryl has logged 38 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rent

Rent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry