Sort by
  • Happiest Season

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

  • The Old Guard

  • The Half of It

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Underwater

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Jumanji: The Next Level

  • Dark Waters

  • Charlie's Angels

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • First Cow

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Atlantics

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Mickey and the Bear

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Mustang

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Report

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Set It Up

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Carmen & Lola

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Book Club

    ★★★