• What Is a Woman?

    ½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • Cheaper by the Dozen

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Hypnotic

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★★★

  • Wish Dragon

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½