Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Edit this entry  
04
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Infinite Storm

Infinite Storm

2022
×
Edit this entry  
13
Follow Me

Follow Me

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
Edit this entry  
31
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mario

Mario

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Moffie

Moffie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cicada

Cicada

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Exit

No Exit

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
Edit this entry  
24
The Rescue

The Rescue

2021
×
Edit this entry  
31
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★
Edit this entry  
30
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry