Sort by

Joshie has logged 22 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
7500

7500

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★
Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Edit this entry