Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Kadaicha

Kadaicha

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dreaming

The Dreaming

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dementer

Dementer

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Endless Night

Endless Night

1972
×
★★★½
Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Satans Lust

Satans Lust

1971
×
★★
Edit this entry  
01
The Devil Inside Her

The Devil Inside Her

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sacrilege

Sacrilege

1971
×
★★★
Edit this entry  
01
Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Bloody Pit of Horror

Bloody Pit of Horror

1965
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ghost Warrior

Ghost Warrior

1984
×
★★½
Edit this entry  
27
The House Where Evil Dwells

The House Where Evil Dwells

1982
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dracula Sucks

Dracula Sucks

1978
×
★★★
Edit this entry  
22
Demonic

Demonic

2021
×
★★
Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Mephisto Waltz

The Mephisto Waltz

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
Satan's Blood

Satan's Blood

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
Satan's Blood: recuerdos de «Escalofrío»

Satan's Blood: recuerdos de «Escalofrío»

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Satan's Blood

Satan's Blood

1978
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
Overboard

Overboard

1987
×
Edit this entry  
17
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Severed Arm

The Severed Arm

1973
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★★★
Edit this entry  
09
Prostitution Clandestine

Prostitution Clandestine

1975
×
★★½
Edit this entry  
09
Death Game

Death Game

1977
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Friday

Black Friday

2021
×
Edit this entry  
03
Legionnaire

Legionnaire

1998
×
★★★
Edit this entry  
02
The Laughing Woman

The Laughing Woman

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Furies sexuelles

Furies sexuelles

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cell

Cell

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Doppelganger

Doppelganger

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
Knocking

Knocking

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Jewel of Love

The Jewel of Love

1978
×
★★½
Edit this entry  
23
Draguse or the Infernal Mansion

Draguse or the Infernal Mansion

1976
×
★★★
Edit this entry  
22
Castle Falls

Castle Falls

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Fine and Perverse Lingerie

Fine and Perverse Lingerie

1984
×
★★★
Edit this entry