Sort by

Gregory⛧Joseph has logged 297 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Future Schlock

Future Schlock

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Baptism of Blood

Baptism of Blood

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Level Five

Level Five

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Profound Desires of the Gods

Profound Desires of the Gods

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Survivor

The Survivor

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★
Edit this entry  
30
Super Xuxa Versus Down Mood

Super Xuxa Versus Down Mood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood Ties

Blood Ties

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pizza Connection

Pizza Connection

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blown Away

Blown Away

1993
×
Read the review Edit this entry  
29
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
Violent Stories

Violent Stories

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Street Wars

Street Wars

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eye of the Tiger

Eye of the Tiger

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessed by the Night

Possessed by the Night

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Plot of Fear

Plot of Fear

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Demolitionist

The Demolitionist

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Z.P.G.

Z.P.G.

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shock Chamber

Shock Chamber

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shredder Orpheus

Shredder Orpheus

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Heatseeker

Heatseeker

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Red Hook Summer

Red Hook Summer

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Total Recall

Total Recall

2012
×
★½
Edit this entry  
21
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Pina

Pina

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Fields

The Fields

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Strange Case of Angelica

The Strange Case of Angelica

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
General Orders No. 9

General Orders No. 9

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
After Porn Ends

After Porn Ends

2012
×
Edit this entry  
17
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cleanflix

Cleanflix

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Juan of the Dead

Juan of the Dead

2011
×
Edit this entry  
11
A Burning Hot Summer

A Burning Hot Summer

2011
×
★★½
Edit this entry  
11
Flying Swords Of Dragon Gate

Flying Swords Of Dragon Gate

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
Head Games

Head Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Robber

The Robber

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Beauty Is Embarrassing

Beauty Is Embarrassing

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Hungry for Change

Hungry for Change

2012
×
★½
Edit this entry  
06
Something from Nothing: The Art of Rap

Something from Nothing: The Art of Rap

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
(A)sexual

(A)sexual

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
Alps

Alps

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ai Weiwei: Never Sorry

Ai Weiwei: Never Sorry

2012
×
★★★½
Edit this entry