RSS feed for Gregory⛧Joseph

Gregory⛧Joseph has logged 343 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Psychic Killer

Psychic Killer

1975
×
★★★★
Edit this entry  
03
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Society

Society

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hollywood Chainsaw Hookers

Hollywood Chainsaw Hookers

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
Linnea Quigley's Horror Workout

Linnea Quigley's Horror Workout

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
Miracles

Miracles

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hospitals Don't Burn Down

Hospitals Don't Burn Down

1978
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dragon Fist

Dragon Fist

1979
×
★★★
Edit this entry  
20
Operation Condor

Operation Condor

1991
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Alien 2: On Earth

Alien 2: On Earth

1980
×
★★★½
Edit this entry  
15
Blood Games

Blood Games

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Shiver of the Vampires

The Shiver of the Vampires

1971
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Punk Vacation

Punk Vacation

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
Requiem for a Vampire

Requiem for a Vampire

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
11
L.A. Wars

L.A. Wars

1994
×
★★★½
Edit this entry  
11
Heroes Shed No Tears

Heroes Shed No Tears

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★½
Edit this entry  
07
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Police Are Blundering in the Dark

The Police Are Blundering in the Dark

1975
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Killer Is One of Thirteen

The Killer Is One of Thirteen

1973
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Rape of the Vampire

The Rape of the Vampire

1968
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Nude Vampire

The Nude Vampire

1970
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Protector

The Protector

1985
×
★★★
Edit this entry  
01
Demented

Demented

1980
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pale Blood

Pale Blood

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
City of Darkness

City of Darkness

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
High Voltage

High Voltage

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dolly Dearest

Dolly Dearest

1991
×
★★★½
Edit this entry  
28
Deadline

Deadline

1980
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Holy Virgin Versus the Evil Dead

The Holy Virgin Versus the Evil Dead

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Holy Virgin Versus the Evil Dead

The Holy Virgin Versus the Evil Dead

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Prairie

The Prairie

1947
×
★★★
Edit this entry  
24
Devil Bat's Daughter

Devil Bat's Daughter

1946
×
★★★
Edit this entry  
24
Strangler of the Swamp

Strangler of the Swamp

1946
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Turbosupercharger - Master of the sky

The Turbosupercharger - Master of the sky

1943
×
★½
Edit this entry  
24
Another to Conquer

Another to Conquer

1941
×
★★½
Edit this entry  
24
Goodbye, Mr. Germ

Goodbye, Mr. Germ

1940
×
★★★
Edit this entry  
24
Trauma

Trauma

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
Eight Diagram Pole Fighter

Eight Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★½
Edit this entry