RSS feed for Gregory⛧Joseph

Gregory⛧Joseph has logged 95 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
30
For-Profit Online University

For-Profit Online University

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Daughter of Darkness

Daughter of Darkness

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
28
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★½
Edit this entry  
28
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
26
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Other Hell

The Other Hell

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Alien Paranormal: Bigfoot, UFO's and the Men in Black

Alien Paranormal: Bigfoot, UFO's and the Men in Black

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Angel Terminators

Angel Terminators

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hawk the Slayer

Hawk the Slayer

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
Black Angel

Black Angel

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hearts and Armour

Hearts and Armour

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twin Dragon Encounter

Twin Dragon Encounter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Necromancer

Necromancer

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
That's a UFO! The Flying Saucer

That's a UFO! The Flying Saucer

1975
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Night Waiter

The Night Waiter

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
The Man Who Loved Flowers

The Man Who Loved Flowers

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Srazhenie

Srazhenie

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Stephen King's Night Shift Collection

Stephen King's Night Shift Collection

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
Stephen King's Nightshift Collection

Stephen King's Nightshift Collection

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
The Boogeyman

The Boogeyman

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Skinner

Skinner

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Changes

The Changes

1975
×
★★★
Edit this entry  
22
Toys Are Not for Children

Toys Are Not for Children

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Toys Are Not for Children

Toys Are Not for Children

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Stand

The Stand

1994
×
★★
Edit this entry  
19
Hitch Hike

Hitch Hike

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hunt for the Skinwalker

Hunt for the Skinwalker

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Puffball

Puffball

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
AIDS: Monolith

AIDS: Monolith

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
The Happening

The Happening

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Deadly Weapon

Deadly Weapon

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ticks

Ticks

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Devil

The Devil

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Trancers 3: Deth Lives

Trancers 3: Deth Lives

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
No Room To Die

No Room To Die

1969
×
★★★★
Edit this entry  
14
Oasis of Fear

Oasis of Fear

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witches

The Witches

1967
×
★★★½
Edit this entry  
14
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Children of the Corn II: The Final Sacrifice

Children of the Corn II: The Final Sacrifice

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry