Wayne has logged 205 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Concussion

Concussion

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dilemma

The Dilemma

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Burnt

Burnt

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rock the Kasbah

Rock the Kasbah

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry