RSS feed for Wayne
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★½
Edit this entry  
22
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
My Generation

My Generation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justin Bieber: Never Say Never

Justin Bieber: Never Say Never

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
30
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Like Father

Like Father

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Stardust

Stardust

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Beirut

Beirut

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Edit this entry  
15
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Edit this entry  
21
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Edit this entry  
21
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Edit this entry  
21
Crash

Crash

2004
×
Edit this entry  
21
The Counselor

The Counselor

2013
×
½
Edit this entry  
14
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Edit this entry  
04
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★
Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry