Sort by
  • Halloween Ends

    ★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★½

  • The Invitation

    ★½

  • Glorious

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Memory

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Brian and Charles

    ★★★

  • Adventures in Game Chasing

    ★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • More Than Miyagi: The Pat Morita Story

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Spell

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Fatman

    ★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • The Silencing

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • The Source of Shadows

    ★½

  • Behind You

    ★½

  • The Hunt

    ★★★

  • I Am Fear

    ★½

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Amulet

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Wave

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Informer

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Satanic Panic

    ★★

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Chase

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★½

  • Brightburn

    ★★½